Szczęśliwy minimalista Poleca!

Jak oszczędzać pieniądze i inne :)

Kilka słów o celach
Minimalista 28.09.2020

Polecane: lekcje angielskiego

CELE:

Ocena skuteczności różnych rozwiązań w obniżaniu stanu sanitarnego pomieszczeń, kuchni, łazienek i innych pomieszczeń, w których gotujemy.

W tym artykule dowiesz się również o używanym typowym sprzęcie kuchennym, a także o kilku bardzo ciekawych rozwiązaniach.

O ile dobór odpowiedniego wyposażenia kuchni nie jest łatwy, warto zwrócić uwagę na specyfikację blatów kuchennych, abyśmy mogli zorientować się w jakim rodzaju blatu mają służyć.

Płaskie powierzchnie blatów ułatwiają utrzymanie w kuchni czystego i chłodnego środowiska, dlatego warto wybrać takie blaty.

Ponadto po każdym użyciu należy pozostawić zlewozmywak do wyschnięcia, ponieważ jeśli pozwolimy mu wyschnąć, nasza przestrzeń robocza stanie się nadmiernie wilgotna, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Aby uzyskać efekt „nowoczesnej” kuchni, powinniśmy stosować blaty, w których powierzchnia jest oblodzona, aby powierzchnia stała się lekko odblaskowa, gdy na niej spoczywamy, co jest przydatne zarówno w kierowaniu ruchem oczu, jak i absorbowaniu części energii potrzebnej do pracy w kuchni. Blat powinien mieć również kran na dole, aby po przekręceniu kranu poziom wody był zawsze równy.

Najlepiej ustawić stół na lekko wzniesionym nachyleniu, tak aby powierzchnia stołu była zawsze umiarkowanie nachylona.

Najlepiej używać naczyń drewnianych lub ceramicznych, aby nie zakłócać delikatnej równowagi kuchni i łazienki, dlatego odpowiednie są granitowe blaty kuchenne.

W przypadku drzwi krawędź powinna być nieco wyższa niż zalecane ustawienie, aby nie zakłócać estetyki łazienki i kuchni.

Najlepiej użyć litego drewna lub płytek, aby nie zakłócać estetyki kuchni i łazienki, dlatego w pomieszczeniach połączonych z kuchnią często stosuje się płytki.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zastosowanie w kuchni podłóg drewnianych, pamiętajmy o stylowym zabezpieczeniu elementów, wybierając blaty w kolorze szarości, najlepiej w stylistyce salonu. Białe płytki można zastosować tam, gdzie nie ma potrzeby silnego wpływania na kolorystykę (kuchnia to osobne pomieszczenie), a kuchnia uważana jest za miejsce „neutralne”, więc kolor nie stanowi problemu.

W kuchni najlepiej używać pałeczek ze stali nierdzewnej, ponieważ zmniejszają obciążenie dłoni i nadgarstków oraz nie wymagają stosowania nadmiernych, sklejających się gumek.

Jeśli stosujemy płytki ceramiczne lub marmurowe pamiętajmy, że są one solidniejsze i trwalsze, a także zapewniają optymalną prywatność w kuchni, dlatego są koniecznością.

Chcąc unowocześnić tradycyjną aranżację, możemy zastosować oświetlenie LED w kuchni, łazience i aneksie kuchennym lub możemy zastosować tradycyjne oświetlenie drewniane lub LED.

Lampy kuchenne są obecnie bardzo popularne, a wartość rynku oświetlenia kuchennego szacuje się na około 10–15 miliardów dolarów. Spośród nich oświetlenie kuchni jest bardzo ważnym elementem ze względu na liczbę osób w niej gotujących, a także wpływ na środowisko.

W procesie gotowania ważne jest utrzymanie normalnego poziomu oświetlenia, ponieważ zmiana oświetlenia będzie postrzegana jako zmiana funkcji i jako taka zostanie automatycznie dostosowana.

Warto również sprawdzić ustawienia regulacji lampy, ponieważ częsta ich zmiana może prowadzić do nierównomiernego pokrycia i nierównomiernego rozsyłania wiązki, co negatywnie wpływa na wygląd gotowych podłóg.

Polecane: dom

Polecane: prezent na dzień chłopaka

Tagi: dom, aranżowanie wnętrz, kolory, architektura wnętrz, akcesoria,